Proszę o ofertę

15 czerwca 2022

 Chapter 1. Jak zarabiać na Tik Toku?
 Nie rób reklam, rób… TikToki

Ludzie Tikokerzy

 

 

TikTok nie wydawał się poważną narzędziem komunikacji, jego prostota i spontaniczność zarezerwowana była dla dzieci i młodzieży, przynajmniej na początku jego istnienia. Teraz przyglądając się słupkom, wykresom, a co najważniejsze, ilością użytkowników, TikTok jest niekwestionowanym fenomenem. Nie trzeba odkrywać Ameryki, że konsumpcję w równym stopniu jak potrzeby, napędzają zachcianki dzieciaków. To właśnie one potrafią wyprosić a nawet sterroryzować rodziców, tylko dla gadżetu, który zaprezentował TikToker. Dlatego traktowanie tej aplikacji po macoszemu jest błędem, jeżeli nie starym, dobrym strzałem w marketingową stopę. Jeżeli są jeszcze jakieś wątpliwości, wystarczy się zalogować i sprawdzić jakie gigantyczne korporacje mają tam konta. Skąd bierze się ewenement tej apki? Wystarczy rzut okiem na cyfry.
Rok 2016, chińskie przedsiębiorstwo ByteDance tworzy TikTok. 2017, ByteDance wykupuje popularną w Europie i Stanach musical.ly, za…miliard dolarów. 1 000 000 000 $ - mniej więcej tyle. 41% procent użytkowników to osoby w wieku 16-24 lata (za najpopularniejszą encyklopedią w sieci). 04.2020, z apki korzysta już ok 2 miliardy ludzi na świecie. Co ważne jest to już najpopularniejsza pobierana aplikacja na świecie. Jest rok 2022, jeżeli wierzyć kalendarzowi, a TikTok nie zwalnia tempa swojej ekspansji. Ok, i co dalej?
Ekspansja to słowo nacechowane raczej pejoratywnie, jednak warto i w takich wypadkach znaleźć dobre strony. Powyżej zostały przedstawione suche fakty poparte konkretnymi liczbami. Przecież w ostatecznym rozrachunku chodzi o sumy na koncie. Jak zatem sprawić żeby one wpływały na nasze konto? Warto poświęcić czas i energię na opracowanie konkretnej strategii promocyjnej w oparciu o to narzędzie. Tak właśnie zrobiły duże brandy lifestylowe. Lekka forma krótkich filmików sprawia, że wideo marketing serwowany przez Influencerów na TikToku trafia do młodych ludzi, którzy oczekują innowacyjności i szczerości. To właśnie w takich sneakersach chcą śmigać młodzi ludzie, takich napojów są spragnieni, takim kosmetykom ufa młodzież - autentycznym, z których korzystają reprezentanci ich pokolenia, tiktokerzy.
Influencer, ten niby zawód, często bagatelizowany przez poważnych marketingowców pod ciasno zawiązanymi krawatami i zaprasowanymi w kant garsonkami, coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Zostało popełnionych kilka poważnych prac naukowych, a na naskrobanych artykułów w pismach branżowych, które jasno pokazują, aby nie traktować influencera, jako szkodnika w dzisiejszej kulturze, a przynajmniej jako zło konieczne. Warto, więc nawiązać współpracę z taką osobą, aby swoim wizerunkiem poparły wybór właśnie naszego produktu - tzw. społeczny dowód słuszności. Dzieje się tak, ponieważ w obecnych czasach autorytet to przeżytek, a współcześnie porządek hierarchiczny społeczeństwa odchodzi w niebyt (ale, zostawmy to socjologom), a odbiorcy, KLIENCI, szukają tego co autentyczne. Dają im to właśnie influencerzy, których popularność jest niejako organiczna, nie zaś jak w przypadku celebrytów, których fejm sztucznie napędzany jest gargantuicznymi korporacjami, kojarzącymi się ze starym porządkiem.
Świeżość, szczerość i autentyczność to słowa klucze dzisiejszej strategii promocyjnej,  a wideo marketing powierzony kreatywnym specjalistom, znającymi współczesne trendy jest niemal gwarantem sukcesu. Dlatego, nieważne, czy sprzedajesz bajgle przy wiacie PKS, czy najnowszy model adików, w których biega kolejna gwiazda kosza, po prostu opłaca się zainwestować w TikToka.
W kontakcie !

+48 515 180 937

 - Creative Agency

działalność gospodarcza

jednoosobowa działalność gospodarcza

ewidencja działalności gospodarczej

jak obliczyć ratę leasingu

©2023 Studio Witoń