1. pl
  2. en

Publikacja filmu wizerunkowego pomaga w budowaniu wizerunku i świadomości marki w świadomości odbiorcy. Najważniejszym długofalowym efektem biznesowym, będzie wiarygodność, dzięki której pozyskiwanie nowych klientów i partnerów biznesowych będzie łatwiejsze.

Produkcje wizerunkowe, doskonale sprawdzają się na social mediach - Facebook, Instragram czy Linkedin. Często trafiają na stronę internetową do odpowiedniej sekcji np. „O nas". Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wstawienia linku w stopce maila, co jest niezłym sposobem na otwarcie rozmów i prezentacje z klientami. Wyświetlane są również na displayach na stoiskach na targach branżowych. Uatrakcyjniają także wspomniane konferencje, szkolenia i eventach firmowych.

Czy film wizerunkowy jest potrzebny?

Gdzie publikować 
film wizerunkowy?

Filmy wizerunkowe znane też jako filmy prezentacyjne lub korporacyjne. Opowiadają czym jest firma, jakimi wartościami się kieruje, przedstawia jej historię i najważniejsze informacje dotyczące obecnej działalności. Często narracja skupia się na pracownikach, ich osobistych relacjach, przeplatana jest anegdotami z życia codziennego firmy- charakter jest pozytywny. Takie zabiegi mają na celu skrócić dystans między potencjalnym klientem, pracownikiem czy kontrahentem, a przedstawionym przedsiębiorstwem, dzięki temu widz nabiera osobistego stosunku. 

O czym jest film wizerunkowy?

portret

Długość filmu wizerunkowego

Jak długie filmy wizerunkowe publikować? Tego typu filmy promocyjne powinny skracać dystans pomiędzy odbiorcą, a firmą. Historie o marce trwające przeważnie około 1-2 minut nie męczą i są dużo częściej "klikane", niż ich dłuższe odpowiedniki. Wiele stron firmowych zamieszcza filmy, które są kilkukrotnie dłuższe. Jeśli nie są to dodatkowe klipy, np. instruktaże wideo, możemy uznać taką długość jako błąd. Dlaczego? Dzisiejszy użytkownik internetu widzowie, szybko się nudzi i nie obejrzy takich produkcji do końca.

Film korporacyjny lub prezentacyjny o długości kilku minut sprawdza się jako przerywnik na konferencjach lub może być ważnym punktem uroczystości firmowych i szkoleń.

Aby film wizerunkowy skutecznie przyciągał uwagę nie musi być wcale wielką produkcją. Dla firmy Fungoo. zrealizowaliśmy video, które opowiadało o pozyskiwaniu drewna wykorzystywanego do budowy ich placów zabaw. Narrację uzupełniliśmy o prostymi animacjami.

Większość firm na swoich stronach internetowych, jeżeli publikują filmy promocyjne, są to w większości filmy wizerunkowe. Niestety często forma wykonania jest już nieaktualna i nie przystająca do dzisiejszego odbiorcy. Potencjalny klient może być zniechęcony oglądaniem tych produkcji, ponieważ z reguły są bardzo długie, nagrane sprzętem, którego obrazek pozostawia wiele do życzenia, ścieżka dźwiękowa jest nużąca.  Jak powinien wyglądać film wizerunkowy, który angażuje odbiorcę? Jakich korzyści możemy się spodziewać po jego publikacji?

Dlaczego jest tak ważny?

Na stronie internetowej większości firm - choćby zakładu przemysłowego, warsztatu, punktu usługowego znajdziemy video prezentujące przedsiębiorstwo.

Co przedstawia film
wizerunkowy?

kobieta na zdjęciu

+48 515 180 937

 - Creative Agency

działalność gospodarcza

jednoosobowa działalność gospodarcza

ewidencja działalności gospodarczej

jak obliczyć ratę leasingu

©2023 Studio Witoń