©2023 Studio Witoń 

jak obliczyć ratę leasingu

ewidencja działalności gospodarczej

jednoosobowa działalność gospodarcza

działalność gospodarcza

 - Creative Agency

+48 515 180 937

kobieta na zdjęciu

Co przedstawia film
wizerunkowy?

Na stronie internetowej większości firm - choćby zakładu przemysłowego, warsztatu, punktu usługowego znajdziemy video prezentujące przedsiębiorstwo.

Dlaczego jest tak ważny?

Większość firm na swoich stronach internetowych, jeżeli publikują filmy promocyjne, są to w większości filmy wizerunkowe. Niestety często forma wykonania jest już nieaktualna i nie przystająca do dzisiejszego odbiorcy. Potencjalny klient może być zniechęcony oglądaniem tych produkcji, ponieważ z reguły są bardzo długie, nagrane sprzętem, którego obrazek pozostawia wiele do życzenia, ścieżka dźwiękowa jest nużąca.  Jak powinien wyglądać film wizerunkowy, który angażuje odbiorcę? Jakich korzyści możemy się spodziewać po jego publikacji?

Jak długie filmy wizerunkowe publikować? Tego typu filmy promocyjne powinny skracać dystans pomiędzy odbiorcą, a firmą. Historie o marce trwające przeważnie około 1-2 minut nie męczą i są dużo częściej "klikane", niż ich dłuższe odpowiedniki. Wiele stron firmowych zamieszcza filmy, które są kilkukrotnie dłuższe. Jeśli nie są to dodatkowe klipy, np. instruktaże wideo, możemy uznać taką długość jako błąd. Dlaczego? Dzisiejszy użytkownik internetu widzowie, szybko się nudzi i nie obejrzy takich produkcji do końca.

Film korporacyjny lub prezentacyjny o długości kilku minut sprawdza się jako przerywnik na konferencjach lub może być ważnym punktem uroczystości firmowych i szkoleń.

Aby film wizerunkowy skutecznie przyciągał uwagę nie musi być wcale wielką produkcją. Dla firmy Fungoo. zrealizowaliśmy video, które opowiadało o pozyskiwaniu drewna wykorzystywanego do budowy ich placów zabaw. Narrację uzupełniliśmy o prostymi animacjami.

Długość filmu wizerunkowego

portret

O czym jest film wizerunkowy?

Filmy wizerunkowe znane też jako filmy prezentacyjne lub korporacyjne. Opowiadają czym jest firma, jakimi wartościami się kieruje, przedstawia jej historię i najważniejsze informacje dotyczące obecnej działalności. Często narracja skupia się na pracownikach, ich osobistych relacjach, przeplatana jest anegdotami z życia codziennego firmy- charakter jest pozytywny. Takie zabiegi mają na celu skrócić dystans między potencjalnym klientem, pracownikiem czy kontrahentem, a przedstawionym przedsiębiorstwem, dzięki temu widz nabiera osobistego stosunku. 

Gdzie publikować 
film wizerunkowy?

Czy film wizerunkowy jest potrzebny?

Produkcje wizerunkowe, doskonale sprawdzają się na social mediach - Facebook, Instragram czy Linkedin. Często trafiają na stronę internetową do odpowiedniej sekcji np. „O nas". Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wstawienia linku w stopce maila, co jest niezłym sposobem na otwarcie rozmów i prezentacje z klientami. Wyświetlane są również na displayach na stoiskach na targach branżowych. Uatrakcyjniają także wspomniane konferencje, szkolenia i eventach firmowych.

Publikacja filmu wizerunkowego pomaga w budowaniu wizerunku i świadomości marki w świadomości odbiorcy. Najważniejszym długofalowym efektem biznesowym, będzie wiarygodność, dzięki której pozyskiwanie nowych klientów i partnerów biznesowych będzie łatwiejsze.

  1. pl
  2. en